Zobrazit všechny kategorie

Technologie NordBlanc pro zimní kolekci 2013/2014

Značka NordBlanc klade důraz na výběr materiálů a kvalitu zpracování jednotlivých výrobků. Proto věříme, že se právě pro tyto hodnoty stane Vaší oblíbenou značkou, ke které se budete rádi vracet. NordBlanc opět připravil nejnovější modely outdoorového oblečení pro všechny sportovce s využitím nejmodernějších technologických postupů. Muži, ženy i děti si i nadále budou pochvalovat barevnost (design) bund s perfektním zpracováním. Design NordBlanc Vás samozřejmě nezahřeje, ale tyto technologie ano:

TERATEX - S vědci ze Švýcarska a Japonska se v nejmodernějších laboratořích podařilo vyvinout nové vlastnosti membrán TERATEX. Zimní bundy NordBlanc využívající technologii TERATEX s nezaměnitelnými vlastnostmi, které každý aktivní člověk vždy ocení (modifikace membrán výhradně pro potřeby žen ELP - membrány jsou optimalizovány pro teplotní cirkulaci a odvod vlhkosti ženského těla; optimalizace pro použití s termoprádlem NordBlanc DRYFOR; optimalizace pro zimní aktivity).

TERATEX 8000 - Materiál nepromokavý a prodyšný. Odolná odpudivost vůči vodě chrání pro výkyvům počasí. Nepromokavý a prodyšný. Vysoká prodyšnost pro komplexní komfort za jakéhokoliv počasí. TERATEX 8000 Industries je vhodný pro všechny aktivity.

TERATEX 10000 - Materiál vybavený tenkou neporézní membránou. Odolná odpudivost vůči vodě chrání proti výkyvům počasí. Nepromokavý a prodyšný. Vysoká prodyšnost pro komplexní komfort za jakéhokoliv počasí. TERATEX 10000 Laminated Core je vhodný pro všechny náročné sportovní aktivity.

TERATEX 15000 - Lehký a jemný membránový materiál. Super odolná odpudivost vůči vodě chrání i proti náročným výkyvům počasí. Vysoce nepromokavý a prodyšný. Velmi pokročilá funkce prodyšnosti pro maximální komfort za jakéhokoliv počasí. TERATEX 15000 Membrana Core je vhodný pro všechny extrémní sportovní aktivity.

TERATEX 20000 - Dokonale elastický ultralehký membránový materiál. Nekompromisní výkon a super odolná odpudivost vůči vodě chrání i proti náročným výkyvům počasí. Extrémně nepromokavý a prodyšný. Inteligentní funkce prodyšnosti pro dokonalou cirkulaci tepla za jakéhokoliv počasí. TERATEX 20000 Membrana Core je určen pro náročné outdoorové využití.

DRYFOR - DRYFOR je nové zdravotní vlákno s funkcemi vstřebávání vlhkosti a odvodu potu, které použitím mikro drážek na povrchu vlákna odvádí všechna náhlá uvolnění vlhkosti a potu na kůži skrz účinky hlavního vstřebávání, rozšíření a přenášení, a pak skrz vlákna na povrchu tkaniny rozkládá pot, který je postupně rychle odpařován, a tak udržuje pokožku suchou a v pohodlí. Funkční prádlo NordBlanc díky této vlastnosti vlákno reguluje tělesnou teplotu.

DRYFOR TERAPULL - Hlavní výhodou je výrazné zvýšení pohodlí pokožky na vnitřní, kontaktní straně s materiálem. Technologie TERAPULL umožňuje, aby měl materiál rozdílné funkce v každé vrstvě. Této funkce využívá pro okamžitý transport tělesné vlhkosti od pokožky skrz vnitřní vrstvu materiálu do vnější vrstvy a udržuje tím pokožku permanentně suchou.

COOLMAX® - Coolmax je certifikované mikrovlákno se 100% polyesterovým vláknem. Udržuje na těle souvislou vzduchovou vrstvu a je tepelně stabilní jak v chladném tak teplém počasí - zachovává tělo neustále v teple a suchu. Vynikajícími schopnostmi materiálu Coolmax je odvádění vlhkosti, snadná údržba a především tento materiál nemá sklon k přijímání pachů. Dokáže také snižovat teplotu pokožky a tím i tepovou frekvenci. Používá se hlavně při výrobě funkčního spodního prádla, ponožek a lyžařských kukel. Díky svým vlastnostem je funkční prádlo NordBlanc obsahující Coolmax oblíbeno vrcholovými sportovci a získal si značnou popularitu i u velké skupiny rekreačních sportovců nebo i při užívání v běžném životě.

COOLMAX® FRESH FX - Nyní nabízíme funkční výrobky NordBlanc s obsahem Coolmax® Fresh FX. Jde o materiál s aktivní ochranou pro mikroorganismům a lidskému pachu, čehož bylo dosaženo zabudováním iontů stříbra do vlákna. Stříbro je tak součástí vlákna a má preventivní vliv.

SOFTSHIELD 4X4 STRETCH - Je jednovrstvý vodoodpudivý vysoce elastický materiál s výborným odvětráním, odolávající náporům větru. Materiál je pružný ve všech směrech a umožňuje volnost pohybu. Je vhodný pro sporty s intenzivní tělesnou zátěží jako je běh, cyklistika, vysokohorská turistika apod.

TECNOPOLAR® FLEECE - Třívrstvý tepelně izolační materiál s vrchní fleecovou vrstvou odolávající náporům větru. Vhodný do chladného nedeštivého počasí nebo jako 2. vrstva v nejchladnějších obdobích roku. Díky svým vlastnostem je fleecové mikiny NordBlanc obsahující Tecnopolar Fleece oblíbeno vrcholovými sportovci.

TERATEX ULTRALIGHT - Je jednovrstvý, extrémně odlehčený větruvzdorný materiál, ideální jako krátkodobější ochrana proti nepřízni počasí při výletech do přírody, nejvhodnější jako stálá výbava pro cyklisty nebo turisty.

UV PROTECT - Ochrana proti UV záření.